Центр сучасних європейських мов ЛТЕУ

Внаслідок реорганізації Центрів ділової англійської та ділової французької мов, у квітні 2012 року у Львівській комерційній академії було створено Центр сучасних європейських мов (далі Центр).

Метою його створення є сприяння вивченню іноземних мов, їх поширення серед студентів ЛКА та всіх бажаючих вдосконалити свої знання; допомога у розвитку лінгвістичних, наукових, культурних зв'язків між Академією та країнами, мови яких викладаються Центром. 

Робота Центру зосереджена на таких напрямах: освітній, культурологічний, навчально-методичний та міжнародна співпраця.  

Освітній напрям

Центром, у співпраці з кафедрою іноземних мов ЛКА, було започатковано курси іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської, чеської, польської). fileadmin/www.lac.lviv.ua/data/kafedry/Inozemnyh_Mov/Docs/Koshtoris.pdfСформовано групи для підготовки студентів Академії до вступу у магістратуру та організовано мовні курси для професорсько-викладацького складу ЛКА.

Головною метою занять є усунення мовного бар’єру під час подорожей за кордон для вільного спілкування з іноземними колегами на конференціях та/або інших наукових зібраннях шляхом вдосконалення навиків усного та письмового мовлення із використанням автентичних аудіо-, відеоматеріалів та інформаційних джерел.

Викладачі мовних курсів:

Навчально-методичний напрям

Протягом навчального року для викладачів іноземних мов неодноразово проводяться навчально-методичні семінари за участю представників видавництв Cambridge University Press, Oxford University Press, Longman, Hueber, Cle International, Nowy Świat тощо. Мета семінарів - презентація нових надходжень та ознайомлення з методикою роботи з навчально-методичною літературою. 

Культурологічний напрям

Викладачі західнослов’янських мов кафедри іноземних мов Соломія Степанівна Кость та Віра Ярославівна Стадник, окрім традиційного освітнього напряму у вивченні іноземних мов, успішно практикують так званий культурологічний напрям, який полягає в організації та проведенні освітньо-культурних екскурсій для студентів ЛКА, які вивчають чеську та польську мови. Головною метою екскурсійних турів до Чехії та Польщі є вдосконалення мовних навичок студентів під час перебування у мовному середовищі та ознайомлення із культурною спадщиною цих країн.

Міжнародна співпраця

Центр співпрацює з Британською Радою в Україні в плані проведення спільних семінарів, метою яких є підвищення кваліфікації викладачів. Ще одним напрямом співпраці є .отримання інформації щодо здачі іспитів з англійської мови на отримання сертифікатів міжнародного зразка.
Співпраця з видавництвом "Hueber" дозволяє викладачам отримувати інформацію про новинки навчально-методичної літератури для вивчення німецької мови та нові методичні підходи до викладання іноземних мов.
Тісна співпраця Центру з громадською організацією „Альянс Франсез”
м. Львова дозволяє:

  • ознайомлення франкомовних студентів із сучасним мистецтвом Франції у Львові (відвідання франкомовними студентами акцій під час проведення Французької весни у Львові, виставок, перегляд кінофільмів тощо);
  • залучення до викладання французької мови лекторів із Франції;
  • надання консультацій бажаючим скласти іспити DELF, DALF (дипломи, що підтверджують рівень володіння французькою мовою), які проводить Альянс Франсез.

В межах співробітництва Центру з «Альянс Франсез» та Посольством Франції в Україні, на кафедрі іноземних мов щороку проходить 9-ти місячне  стажування (жовтень-червень) стажер Міністерства закордонних справ Франції.

Новини Центру

Зустріч з аташе Посольства Франції в Україні

На початку грудня 2012 року представниками львівського відділу CampusFrance було проведено  презентацію освіти у Франції  та стипендіальних  програм для студентів старших курсів академії. В ході презентації студенти ознайомились із існуючими можливостями, які дозволяють обрати для себе освітню програму та підшукати фінансування для її реалізації. Йшлося, зокрема, про стипендії, які надає уряд Франції українським студентам для їх участі у магістерських програмах, що їх пропонують виші Франції. 

В межах візиту до Львова 13 грудня 2012 року Львівську комерційну академію відвідали пан Тьєрі Дорн, аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Франції в Україні, та пані Ольга Дорош, координатор програм мережі CampusFrance в Україні. 

В ході зустрічі з Петром Куциком, першим проректором ЛКА, Тетяною Штанько, начальником відділу міжнародних зв'язків і стратегічного розвитку, та Наталією Демчук, директором Центру, було обговорено існуючі та бажані спільні французько-українські навчально-освітні проекти. Пан Дорн, зокрема, відзначив активну участь Академії у програмі TEMPUS MODEP та позитивні результати. 

Детальніше про діяльність центру у форматі PDF.

Контакти

адреса:

ЛКА, корпус по вул. Тершаковців, 2а, кім. 510

тел.:

+ 38 (032) 2958191

+38 (067) 8000739